Witajcie!

Tu Oliwia i Janusz, twórcy miejsca zWolna, gdzie wszystko ma swój czas. Chodźcie, rozgośćcie się!

Wierzymy, że wszystko zaczyna się w głowie, dlatego myśląc o menu, organizując koncerty i spotkania, pokazując Wam to, co jest lokalnie i blisko, naturalnie zachęcamy do holistycznego spojrzenia na siebie. zWolna to nasza interpretacja slow life. Zapraszamy Was do naszego drugiego domu, poznajmy się!

Oliwia i janusz

Oliwia

Kolekcjonerka kulinarnych wspomnień i pomysłów z wypraw bliskich i dalekich. Jest germanistką z wykształcenia, kilka lat mieszkała w Niemczech, przez chwilę studiowała w Berlinie. Pasję do kuchni przełożyła na pracę w restauracjach. Podróże po Europie uwrażliwiły jej zmysły i wyostrzyły smaki, ale zdecydowała o powrocie w rodzinne strony, by zrealizować marzenie. Oto kulisy powstania zWolna! Dzięki pozytywnej motywacji Janusza dzieli się swoją filozofią zdrowego stylu życia, bliskości natury i świadomej kuchni w zWolna właśnie. Ma nadzieję zarazić mieszkańców Jedliny i okolic oraz wszystkich gości kompleksowym podejściem do dbania o duszę, ciało i umysł, dlatego ćwiczy jogę, chodzi po górach, wskakuje na rower, do tego cały czas chce się uczyć i rozwijać. Doświadczanie nowego napędza ją do działania, a ludzie i przyroda dodają energii.

Janusz

Człowiek-kultura. Możliwe, że nawet nie wiecie, w ilu wydarzeniach współorganizowanych lub tworzonych przez niego uczestniczyliście! Otwarty umysł i uważność, czyli świadome życie, holistyczne spojrzenie na zdrowie i ciało sprawiły, że nie szedł utartymi ścieżkami. Dawno dawno temu był właścicielem księgarni muzycznej Melissa 69. Współpracował m.in. z Teatrem Pieśń Kozła, Nowymi Horyzontami, Instytutem Grotowskiego, Brave Festivalem, MWW, Festiwalem Wysokich Temperatur, Narodowym Forum Muzyki, Klubem Firlej i Avant Art Festival. Był menadżerem w Klubie PROZA Wrocławskiego Domu Literatury. Spotkania literackie, projekcje filmowe, spektakle i koncerty stały się integralną częścią jego życia, nie tylko zawodowego. W myśl idei slow art of life pasjonuje się fotografią, muzyką, teatrem i włóczęgą po górach, dzięki której łapie oddech z dala od zgiełku tętniącego życiem kulturalnym miasta.

Dzięki temu połączeniu sztuki, uważnej filozofii życia i spełniania marzeń, powstała zWolna - local food & slow art - nasz warszt/art. Miejsce, w którym autorskie dania z lokalnych produktów przeplatają się z kulturą ciała i umysłu!

Ola

OLA

absolwentka filologii polskiej, uwielbia historyczno-językowe ciekawostki, współczesny teatr, wegetariańską kuchnię i dalekie podróże. Pracowała w kilku restauracjach, co rozwinęło jej kulinarne poczucie stylu i pozwoliło z bliska przyjrzeć się funkcjonowaniu gastro-miejsc. Ceni zarówno lekkość i finezję współczesnych potraw, jak i subtelną elegancję tradycyjnych dań. W wolnych chwilach można znaleźć ją w wałbrzyskim teatrze lub w fotelu z kotem i książką. zWolna zachwyciła ją miłością do sztuki – nie tylko kulinarnej. To, co chciałaby wnieść do tego miejsca, to uśmiech, otwartość oraz doświadczenie.

Marta_zWolna

Marta

Uwielbia kontakt z ludźmi i kocha to co robi, związana z gastronomią od kilku lat. Uśmiech na twarzy to jej znak rozpoznawczy.

dlaczego wybrała pracę w zWolna?
Dlatego, że prowadzą to ludzie z pasją,
za rodzinną atmosferę i że czuje się tu jak w domu ☺️